Lekcja EDB

Dziś (29.03.2017) mundurowi z puławskiego Zespołu Szkół nr 3 gościli w klasie 3ga z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach.

Mundurowi przeprowadzili lekcję EDB na temat: Resuscytacja krążeniowo oddechowa. Lekcja miała na celu obalić mity krążące wokół RKO. Poprzez prezentację i scenkę kadeci pokazali młodszym koleżankom i kolegom jak prawidłowo nalży zachować się podczas sytuacji kryzysowej jaką jest nagłe zasłabnięcie naszego znajomego. Gimnazjaliści mogli poćwiczyć na fantomie jak należy wykonać masarz serca i prawidłowo wykonać wdech ratownicze.

001
002

Na koniec mundurowi z popularnych Szpulek pokazali jak należy bezpiecznie posługiwać się bronią palną. Każdy z uczniów klasy 3ga mógł spróbować sił w rozkładaniu karabinka AK 47 i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy pani Kamili Brodzik za zaproszenie nas na lekcję a młodzieży za skupienie i miłe przyjęcie na lekcji. Życzymy samych sukcesów i mamy nadzieję, że z niektórymi gimnazjalistami spotkamy się we wrześniu w ZS 3.

Mariusz Marek